Kultura » Kulturní události » Rallye Český Krumlov » 45. Rallye Český Krumlov 2017

45. Rallye Český Krumlov 2017

Kdy19. a 20. května 2017
WWWwww.rallyekrumlov.cz

Český Krumlov není jen centrem kultury, ale dlouhé roky je také významným hostitelem motoristické akce – Rallye Český Krumlov. Ta se letos pojede už po 45. a bude se konat ve dnech 19. a 20. května 2017. Od 13. dubna do 7. května si mohou závodníci v jednotlivých kategoriích podávat elektronicky přihlášky do rallye.

Noční etapa nechybí

Letošní ročník odstartuje v pátek 19. května na výstavišti v Českých Budějovicích a hned po tom bude následovat populární noční etapa. Pořadatelé z ÚAMK Automotoklub Rallye Český Krumlov jednají už nyní s obcemi, přes které by měla vést trasa této noční etapy příštím roce, aby byla rallye zakotvena v jednotlivých obecně závazných vyhláškách, které regulují noční klid. Jedině tak diváci nepřijdou o nejatraktivnější část závodu.

FIA European Rally Trophy

Rallye Český Krumlov je součástí českého šampionátu soudobých i historických automobilů a také Rally legend. Navíc byla opětovně zařazena do kalendáře FIA European Rally Trophy. Přesnou trasu letošního ročníku zveřejní pořadatelé v nejbližší době.

New Energie Rallye Český Krumlov

Ještě od den dříve, tedy již 18. května, začne také šestý ročník New Energies Rallye Český Krumlov. Během návštěvy prezidenta FIA Jeana Todta v Českém Krumlově tuto rallye její organizátoři znovu přihlásili do světového poháru vozů s alternativními pohony. New Energies Rallye Český Krumlov v sobě spojuje ekologické myšlení a klasický motoristický sport v nádherné jihočeské krajině, která patří k nejčistším regionům České republiky. V soutěži pod hlavičkou Mezinárodní automobilové federace mohou od letošního roku startovat jen elektromobily. Pořadatelé ale účast umožní i majitelům ekologických aut, tedy hybridů nebo vozů poháněných stlačeným zemním plynem CNG.

Velkou pozornost organizátoři věnují také bezpečnosti diváků. Na webových stránkách Rallye Český Krumlov www.rallyekrumlov.cz je problematice bezpečnosti věnována samostatná sekce s pokyny pro diváky a upozorněními na možná rizika.

Booking.com