Kultura » Kulturní události » Mezinárodní hudební festival » Mezinárodní hudební festival 2017

Mezinárodní hudební festival 2017

Kdy14. 7. - 5. 8. 2017
WWWhttp://festivalkrumlov.cz/

Jednou z největších hudebních akcí u nás je Mezinárodní hudební festival Český Krumlov, jehož organizátorům se daří do malebného jihočeského města lákat nejzvučnější hvězdy klasické hudby, ale také jiných žánrů. Jeho 26. ročník se letos uskuteční od 14. července do 5. srpna. Jeho návštěvníci se mohou těšit celkem na 19 koncertů v tradičních festivalových lokacích, tedy v Pivovarské zahradě, Zámecké jízdárně, v Maškarním sále, či v Zahradě Kooperativy, ale také na dalších zajímavých místech Českého Krumlova – v Klášterním kostele Božího těla a Zámecké zahradě.

Velká operní jména nemohou chybět

Tradičně se nejprestižnější tváře objeví na zahajovacím operním galakoncertu. V letošním roce to bude slavná rumunská sopranistka Angele Gheorghiu a jeden ze současných nejzářivějších světových tenoristů Mexičan Ramón Vargas, které doprovodí PKF – Prague Philharmonia pod vedením Leoše Svárovského.

Na co dalšího se můžete těšit? 

Tím ale hvězdné festivalové nebe nepohasne. Na krumlovském festivalu vystoupí například lotyšský violoncellista Misha Maisky s mladou čínskou pianistkou Shiran Wang, španělský klavírista Javier Perianes, houslista Julian Rachlin z Litvy, který představí také kanadskou violistku Sarah McElravy, peruánský kytarista Jesús Castro Balbi.

Festival vzdá také poctu výrazným hudebním osobnostem, například na letošní 450. výročí narození skladatele Claudia Monteverdiho upozorní Cappella Mariana. Jednoho z nejslavnějších trumpetistů 20. století Maurice Andrého zase připomene hráč na trubku Marek Zvolánek s varhaníkem Pavlem Svobodou.

Dále vystoupí houslista Bohuslav Matoušek s komorním orchestrem Virtusi Pragenses, violoncellista Petr Nouzovský s kytaristkou Miriam Rodriguez Brüllovou, sopranistka Marcela Cerno se souborem Janoska EnsembleŠkampovo kvarteto, Smetanovo trioSchola Gregoriana PragensisSymfonický orchestr Českého rozhlasu pod vedením Manuela Hernándeze-Silvy, Jihočeská filharmonie s dirigentem Janem Talichem a Severočeská filharmonie Teplice.

Skvělá sestava také provede Verdiho dílo Messa da Requiem. Sólisty budou Aga MikolajDana Beth MillerZach Borichevsky a Oleg Tsibulko, které doprovodí Český filharmonický sbor Brno a Filharmonie Bohuslava Martinů s dirigentem Stanislavem Vavřínkem.

Festival není jen pro milovníky vážné hudby

Ale nejen klasikou živ je člověk. Francouzské šansony zazpívá Radka Fišarová, irskou hudbu i ochutnávku irské whisky nabídne vystoupení skupiny Altan a muzikál do Českého Krumlova přivezou pravé broadwayské hvězdy Chloe Lowery, Capathia Jenkins, Rob Evan, Hugh Panaro a dirigenta Randall Craig Fleischer.

Závěrečný koncert festivalu se uskuteční v zámecké zahradě pod názvem „Noc barokních mistrů“ a vystoupí na něm soubor Barocco sempre giovane  s trumpetistou Markem Zvolánkem a barokními trubači. Více informací o festivalu najdete na www.festivalkrumlov.cz.

Booking.com