Český Krumlov.com » Kultura » Kulturní události » Mezinárodní hudební festival

Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově

Spojení atraktivního prostředí historického města a hudby mnoha žánrů od 15. století až po současnost, navíc za účasti řady slavných našich i světových interpretů, vydobylo festivalu skvělé renomé. Přehlídka je nejen vrcholem krumlovského kulturního léta, ale jednoznačně i přední kulturní akcí v rámci celé České republiky.

Za vše hovoří jména umělců, jejichž účinkování je s festivalem spojeno: např. sopranistka Renée Fleming, houslisté Pavel Šporcl, Gabriela Demeterová a Ivan Ženatý, dirigent Maxim Šostakovič, violoncellista Mischa Maisky, trumpetista Arturo Sandoval, barytonista Dmitri Hvorostovsky, tenoristé Ramón Vargas a José Cura, a zejména legenda operního světa Plácido Domingo. Festival však dává prostor i mladým talentovaným umělcům. Program zahrnuje symfonické i komorní koncerty klasické hudby, operní a písňové recitály, jazz, folk, muzikál či tzv. národní večery spojené s kulinářskými zážitky.

Koncerty probíhají v různých atraktivních prostorách a zajímavých místech Českého Krumlova. Nejvíce koncertů probíhá v prostorách Státního hradu a zámku Český Krumlov.

Na festival pravidelně přijíždí čelní představitelé České republiky, členové diplomatického sboru, podnikatelé a návštěvníci z tuzemska a ze zahraničí.

Bližší informace o festivalu najdete na oficiálních stránkách www.festivalkrumlov.cz.


 
Jednou z největších hudebních akcí u nás je Mezinárodní hudební festival Český Krumlov, jehož organizátorům se daří do malebného jihočeského města lákat nejzvučnější hvězdy klasické hudby, ale také jiných žánrů. Jeho 26. ročník se... více
 
Do Českého Krumlova se opět po roce vrací Mezinárodní hudební festival. 24. ročník tohoto velmi úspěšného festivalu zahájí, tak jako každý rok, operní galakoncert tentokrát v podání sopranistky Sumi Jo, která je i tváří letošního ročníku, a... více
Booking.com