Český Krumlov.com » Kultura » Kulturní události » Festival komorní hudby

Festival komorní hudby v Českém Krumlově

Festival komorní hudby pořádaný každoročně na přelomu června a července s nejdelší tradicí v Českém Krumlově od roku 1991 pořádá nadační fond nesoucí stejné jméno jako celý festival, který navázal na činnost festivalu klasické hudby, který byl poprvé pořádán roce 1987.

Festival se snaží nabídnout nejen klasickou hudbu, ale i celou řadu dalších žánrů tak, aby oslovil co nejvíce různých cílových skupin.

Každoroční součástí festivalu je velkolepý projekt s názvem Barokní noc na zámku Český Krumlov, který se snaží spolu s Nadací barokního divadla věrně rekonstruovat průběh barokních slavností. Představení barokní opery se odehrává v unikátních a autentických prostorech zámeckého barokního divadla.


 
Kulturní nabídka čarovného města nad Vltavou, jehož krásu oceňuje UNESCO i tisíce návštěvníků z celého světa, je velmi bohatá. Nejstarším krumlovským hudebním festivalem je Festival komorní hudby Český Krumlov, jehož letošní 31. ročník... více
 
Rok co rok zahajuje Český Krumlov léto Festivalem komorní hudby a ani letos tomu nebude jinak. Již 29. ročník bude zahájen 26. června a to velmi oblíbenou Barokní nocí na zámku Český Krumlov, jedná se o věrně provedenou zámeckou slavnost z 18. století.... více
Booking.com