Kultura » Divadla » Otáčivé hlediště » Otáčivé hlediště nabídne i v roce 2017 atraktivní program

Otáčivé hlediště nabídne i v roce 2017 atraktivní program

Světově unikátní otáčivé hlediště funguje v zahradě zámku v Českém Krumlově už od roku 1958, i když původní malé hlediště poháněné lidskou silou nahradilo nové, o jehož pohyb se starají elektromotory.

 Každoročně přiláká Otáčivé hlediště v Českém Krumlově, což je letní divadelní scéna Jihočeského divadla, desetitisíce návštěvníků. V loňském roce navštívilo představení a generální zkoušky všech inscenací připravených speciálně pro Český Krumlov 55 198 diváků. A to ještě kvůli nepřízni počasí museli organizátoři tři představení zrušit.

Co je pro letošek připraveno?

Pro rok 2017 je v programu operních baletních i činoherních představení celkem 91, což je o pět více než v loňském roce. První představení budou moci diváci navštívit 7. června, poslední je plánováno na 9. září. Program kombinuje úspěšné tituly z předchozích sezón i novinky připravené pro letošní léto.

První z nich je baletní inscenace Valmont choreografa a režiséra Libora Vaculíka s použitím hudby Franze Schuberta a soudobého lotyšského skladatele Pēterise Vaskse. Známý příběh o cynickém zahrávání si s lidskými city, které osciluje na pomezí baletu a činohry, předvede baletní soubor Jihočeského divadla.

Na operu se smartphonem

Druhou novinkou letošního roku je opera Giuseppa Verdiho Trubadúr, kterou v režii Tomáše Studeného nastudoval šéfdirigent a hudební ředitel Jihočeského divadla Mario De Rose v mezinárodním obsazení.  Opera je uváděna v italském originále, ale i letos si budou moci návštěvníci pustit titulky s českým, anglickým nebo německým překladem libreta na chytrých mobilních zařízeních. Tuto službu, nabízenou prostřednictvím aplikace Overtekst, mohou diváci využít při všech operních představeních. Aplikaci si lze stáhnout zdarma.

Oblíbená představení uplynulých sezón

Před otáčivé hlediště se vrací také komedie Martin Glasera a Olgy Šubrtové podle Boccacciova Dekameronu v novém obsazení, pohádková rodinná komedie Pták Ohnivák a lišák Zorro a také divácké hity – komedie Ženy Jindřicha VIII. s Petrem Rychlým v titulní roli, Pes baskervillský, kde titulní roli alternují Karel Roden a Jiří Suchý z Tábora, a opery Rusalka Antonína Dvořáka Příhody lišky Bystroušky Leoše Janáčka.

Vstupenky se prodávají od podzimu loňského roku a velmi rychle mizí. Některá představení už jsou zcela vyprodaná. Podrobnější informace k programu, vstupenkám i podmínkám účasti na představeních naleznete na www.otacivehlediste.cz.

Booking.com